Kontakt z nami

Prosimy o wypełnienie formularza.

A A
A A+ A++
infolinia: 801 003 130, 327 299 399
Login

FAQ

Najlepsze ceny

Kraj Netto Brutto
Polska Polska 4,9gr 6 g
Polska komórki Polska kom. 19 gr 23 gr
Niemcy Niemcy 4,9gr 6 gr
Kanada Kanada 4,9gr 6 gr
USA USA 4,9gr 6 gr
Wielka Brytania Wlk. Brytania 4,9gr 6 gr

Rozwiązywanie najczęstszych problemów

  • Po podłączeniu bramki/X-Lite nie działa usługa: należy sprawdzić, czy mamy odblokowane porty UDP 5060 oraz zakres portów RTP od 10000 do 20000. Podane porty muszą być odblokowane na routerze i u dostawcy Internetu. Zdarzają się sytuacje włączania przez niektórych dostawców Internetu wspomagania VoIP, wtedy należy prosić ich o wyłączenie go.

  • Do tej pory bramka działała, a nagle nie można wykonywać, ani odbierać połączeń: powodem może być zwykle przywieszenie się urządzenia, należy je w takim przypadku zrestartować przez odłączenie na minutę od zasilania i ponowne podłączenie.

  • Po samodzielnym skonfigurowaniu bramki/X-Lite nie działa usługa: przede wszystkim należy sprawdzić poprawność ustawień urządzenia, głównie należy zwrócić uwagę na poprawność wpisanego hasła voip.

  • Po zmianie bramki nowa nie działa, a ze starą nie ma problemu: operator Internetu może blokować urządzenia po adresie MAC i trzeba go poprosić o odblokowanie nowego numeru MAC.

  • Został skonfigurowany ten sam numer na różnych urządzeniach i na jednym nie działają połączenia przychodzące: zawsze rejestruje się tylko jedno urządzenie z danym numerem wewnętrznym. Oczywiście połączenia wychodzące mogą być prowadzone z różnych urządzeń w tym samym czasie.

  • Kiepska jakość połączeń: w takim przypadku można spróbować użyć na bramce inny kodek, a na programie X-Lite wyregulować mikrofon oraz słuchawki, ale przyczyna może być zupełnie inna np. mocno obciążone łącze przez ściąganie różnych plików z Internetu lub posiadanie połączenia internetowego drogą radiowa - w takich przypadkach lubią się gubić pakiety, co objawia się pogorszeniem jakości połączeń, a nawet ich zrywaniem, choć nie jest to odczuwalne przy przeglądaniu stron internetowych.

  • Nie wiem jak przekierować połączenie na inny numer wewnętrzny: należy wybrać z klawiatury # i numer wewnętrzny, na który ma być przełączona rozmowa. Innym sposobem jest wybranie ** numer wewnętrzny, poinformowanie o przerzuceniu rozmowy i odłożenie słuchawki. W przypadku problemów przełączenia rozmów na bramce należy sprawdzić, czy w jej konfiguracji jest ustawiona opcja DTMF na wartość RFC2833.

  • Na bramce wszystko działa prawidłowo, ale nie ma wykrywania zajętości: należy poszukać w konfiguracji bramki, czy jest wyłączona opcja Call Waiting, jeśli nie, to należy to zrobić.

  • W razie spotkania się z innymi problemami dotyczącymi nieprawidłowego działania usługi prosimy o kontakt z naszą infolinią techniczną dostępną pod numerami 801 003 011 oraz 327 299 399, ewentualnie proszę zgłaszać problemy na serwis@alekontakt.pl

Ostatnia modyfikacja 2016-12-14 przez Paweł Paluch.

Wróć